Колонка

Уроки реклами від Жерара Депардьє

Жерар Депардьє - зірка з надзвичайно суперечливою репутацією. Це на території колишнього СРСР він - француз номер один. У Франції та Західній Європі Депардьє - персона вельми скандальна.
Актор відомий у Франції як англофил. Він позбавлений права літати на рейсах комерційних авіакомпаній після того, як справив нужду в салоні літака CityJet рейсу Париж - Дублін. Депардьє побив автомобіліста в Парижі і влаштував скандал в російському готелі. Список «подвигів» можна продовжувати довго.
У політичних уподобаннях Депардьє дуже непослідовний: в 1987-му він підтримував соціаліста Міттерана, в 2002-му - комуністів, через шість років - праве крило партії UMP Ніколя Саркозі. Крім цього, симпатизував Партії зелених.
Серед «французьких» знаменитостей в Україні (і, смію припустити, в Росії) Депардьє впевнено посідає перше місце. З величезним відривом за ним слід Жан Рено. Всі скандали за участю Жерара сприймаються скоріше як «посмішка генія», яка не стосується нас сторона зоряного життя великої людини. Шаліт собі і пустує.
Мій особистий досвід спілкування з Депардьє говорить про одне: це геніальний актор, який живе в кадрі. Йому не потрібно перемикатися на роль - він живе, коли включається камера.
Його фотосесія для зйомки чотирьох сюжетів зайняла сім хвилин, дві відеозйомки закінчилися з випередженням плану на дві години. Тому що всякий дубль з ним - хороший, і, так, він дико не любить коментарі та зауваження. І він може собі це дозволити.
Скандаліст, нерозбірливий в політиці, бізнесмен, шеф-кухар, письменник, знову скандаліст, задирака і, в першу чергу, актор - зараз знову на перших шпальтах газет. Але в цей раз в більш серйозному контексті. Депардьє - Олланд - податки - Путін - Распутін - Депардьевскій - Бельгія - паспорт. Дуже багато напруги в банальному з точки зору реклами факт - він на першій шпальті, про нього говорять ВСЕ.

Можна зламати тисячі копій, розглядаючи вибір Депардьє з точки зору політики. Плювок в обличчя Європи, прогин під Путіна, велика перемога Росії і таке інше. Не можна забувати тільки одне - мова йде не про політику, а про актора і людину, яка любить гроші. Так, він їх любить. Ви б бачили його божевільний райдер: президентський номер в Premier Palace, особистий літак (на рейсові-то його вже не пускають) - це короткий і далеко не повний список того, що потрібно Жерару в Києві. До речі, я не впевнений, чи усвідомлює він, що він весь час кудись поспішає і нудиться, сидячи без діла. Зніматися, працювати, заробляти, рухатися. Вперед і вперед. А коли у такої людини хочуть щось відняти, він не згоден віддавати. Занадто велику вагу у нього і в прямому, і в переносному сенсі.

Отже, актора образили, актор не стерпів і відповів, домігшись того, що потрібно кожному акторові - визнання і підтримки. Першим із значущих осіб, аплодували Жерару, став Путін. І як актор, що вимагає визнання, Депардьє прийняв його овації. Інакше і бути не могло. І справа тут не в політиці. Справа в жесті, позі і оцінці. Коли ви йдете на важливий крок, єдине, про що мріється, це підтримка. І кожна людина, тричі «недепардье», буде хапатися за «браво», «біс», «молодець», сказане ким завгодно, а тут - сам Путін!

Рекламна кампанія пройшла, виклик був кинутий, і цільова аудиторія в особі глядачів - країн, народів і президентів - оцінила роль актора. Все інше не важливо. Рекламна кампанія «Не буду платити податки» креативного директора і виконавця головної ролі Жерара Депардьє закінчилася приголомшливим успіхом. Податки не будуть сплачені, закон скасований. А переможців не судять.

Джерело: Forbes.ua

Читайте також 
Колонка
Олена Суханова: «З 2016 ринок продовжить працювати в кризі»

Олена Суханова, директор креативного агентства TABASCO, розповіла Sostav, як пройшов 2015 рік.